طرح شوق رویش هلال احمر با استقبال خوب جوانان قمی روبرو شده است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر گفت: اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت شوق رویش سازمان جوانان هلال احمر در تابستان جاری با استقبال خوب جوانان قمی روبرو شده است و در نیمه اجرای این طرح در استان، بسیاری از جوانان از برنامه های اوقات فراغت مرکز امور جوانان بهره مند شده اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی با اشاره به این که نقش ویژه اوقات فراغت در رشد و بالندگی افراد جامعه به خصوص جوانان بر هیچ کس پوشیده نیست، اظهار کرد: در این اوقات که بهترین فرصت برای افزایش آگاهی ها و ارتقا سطح دانش است، بر آن شدیم تا با محوریت آموزش و برنامه ریزی در مرکز امور جوانان هلال احمر، طرح تابستانی شوق رویش را پربارتر از سال های گذشته اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه های اوقات فراغت هلال احمر با استقبال خوب جوانان قمی روبرو شده است، افزود: در همین راستا با برگزاری دوره های آموزش های امدادی، همچنین دوره های آموزشی همچون مدرسه فوتبال، کلاس های رباتیک، خلاقیت ترسیمی، فنی و حرفه ای، ورزشی، هنرهای دستی و تجسمی، کارگاه های مهارتی، اعتقادی و فعالیت های مختلف فرهنگی و بشردوستانه توانستیم ضمن توانمندسازی جوانان، اعضای جدیدی را با جمعیت هلال احمر آشنا کنیم.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قم با بیان اینکه، در اجرای موفق طرح غنی سازی اوقات فراغت؛ هلال احمر دستگاه برتر طی ۴ سال متوالی بوده است، تصریح کرد: کارگاه های مهارت های زندگی در قالب آموزش های پیش از ازدواج، پس از ازدواج و حین ازدواج، همچنین پیشگیری از ابتلا به ایدز و اجرای طرح ملی پیمان با محوریت(پیشگیری از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی) از فعالیت های حوزه جوانان هلال احمر در اوقات فراغت است.

مصباحی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بحث آموزش می توان به برگزاری کارگاه آموزشی در مباحث سوانح، امداد جاده و کوهستان، بهداشت باروری و همچنین کارگاه های راه های مقابله با اعتیاد، وبلاگ نویسی، خبرنگاری و آشنایی با آسیب های شبکه مجازی و… اشاره کرد.

وی در ادامه از اجرای طرح های بشردوستانه و عام المنفعه با حضور جوانان در طرح غنی سازی اوقات فراغت خبر داد و افزود: این برنامه ها شامل اجرای (طرح حیات دوباره) و اردوهای جهاد رمضان و جمع آوری کمکهای مردمی با همکاری جوانان است.

معاون امور جوانان از انجام برنامه فرهنگی و اجتماعی با حضور اعضای جوان هلال احمر نام برد و یاد آور شد: این برنامه ها شامل برگزاری برنامه های فرهنگی اردویی در قالب اردوهای فرهنگی طرح طاها و مسابقات فرهنگی، و برگزاری جشنواره ها و تشکیل زنجیره انسانی “نه به اعتیاد” و … می باشد.

محمد مصباحی با اشاره به برگزاری برنامه مناسبتی، مذهبی و تاکید بر افزایش آگاهی جوانان در زمین مسایل اعتقادی ابراز کرد: شرکت در مراسم خطبه خوانی حرم مطهر حضرت معصومه (س)، شرکت در برنامه ترتیل خوانی حرم و اقامه نماز جماعت همراه با آموزش احکام از جمله برنامه هایی است که به همت و همراهی جوانان در این ایام اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح دادرس با هدف تربیت دانش آموزان آماده در روزهای سخت و برگزاری پنجمین المپیاد آماده استانی گفت: شهریور ماه سال جاری مرحله کشوری این مسابقات در ادروگاه مهر بندر انزلی برگزار می شود و تمیهای منتخب قم نیز با حضور در این المپیاد مهارت های امدادی با سایر دانش آموزان کشور به رقابت می پردازند. همچنین طرح همدلی با هدف آموزش کسترده امدادی با مشارکت دانش اموزان اتحادیه های انجمن اسلامی در اوقات فراغت اجرا خواهد شد.

گفتنی است؛ سال گذشته بیش از ۴۳ هزار نفر از اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت شوق رویش استان قم که از اول تیرماه همزمان با سراسر کشور در مرکز امور جوانان هلال احمر استان قم آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد بهره مند شدند.

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت: 9:27