کارگاه آموزشی تحکیم خانواده در طرح تابستانی شوق رویش برگزار شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

همزمان با اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت شوق رویش کارگاه آموزشی مهارت های پس از ازدواج ویژه اعضای متاهل کانون های خواهران قم با همکاری مرکز مشاوره تسنیم در مرکز امور جوانان هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ با توجه به ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط مقام معظم رهبری، دومین کارگاه آموزشی مهارتهای ازدواج با موضوع تحکیم خانواده ویژه خواهران برگزار شد.

استاد این کارگاه، با اشاره به اینکه مهارت های پس از ازدواج به عنوان امری روانشناختی، اجتماعی همجون پیش از ازدواج به آموزش نیاز دارد گفت: با در نظر گرفتن تغییرات ایجاد شده در فرآیند سنتی ازدواج، و روند افزایشی طلاق در افراد جوان کشور و آسیب زا بودن طلاق برگزاری کارگاه های آموزشی پس از ازدواج باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

در این کارگاه ها که با هدف گسترش ازدواج آگاهانه و تعلیم بنیاد خانواده در زوجین جوان برگزار شد جوانان متاهل در دو گروه مجزا با مهارت های مختلف انتخاب صحیح و نحوه ی رفتار در خانواده و با همسر پس از ازدواج آشنا شدند. همچنین کارشناس مسایل اجتماعی پیرامون ازدواج و خانواده به ارائه مطلب پرداخت و همچنین در ادامه به پرسش های مخاطبین پاسخ گفت.

گفتنی است، پیش از این نیز کارگاه مهارت های پیش از ازدواج با محور‌های آموزش در خصوص فرآیند آشنایی، عشق در قالب ویژگی‌ها، نظریه ها و نقش آن در ازدواج و همچنین انتخاب همسر با عناوین ملاکها و معیارها، دلایل ازدواج، عوامل موثر بر ازدواج موفق با همکاری مرکز مشاوره تسنیم برگزار شد.

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 31 تير 1396 ساعت: 22:37