در دهه کرامت؛ جمعیت هلال احمر قم میزبان همایش “دختر آفتاب” می شود

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب


در جلسه هماهنگی، ویژه برنامه های دهه کرامت با ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس و در حضور مدیران عامل، مسؤولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه و معاونین جوانان استان های قم، خراسان رضوی و فارس تشریح شد. به پیشنهاد مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم همزمان با میلاد کریمه اهل بیت (س) و روز دختر ۳۰ نفر از دختران استان های قم، فارس، خراسان رضوی به زیارت حضرت معصومه (س) می آیند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در این ارتباط که از طریق ویدئوکنفرانس و با موضوع هماهنگی برنامه های دهه کرامت برگزار شد، محمد گلفشان اظهار کرد: همایش “دختر آفتاب” ویژه جوانان سه قطب معنوی ایران؛ استان های خراسان رضوی، قم و فارس از هر استان و با حضور ۳۰ نفر از خواهران سازمان جوانان ترجیحا زائرین که اولین بار است  به زیارت امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) مشرف می شوند برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به  اینکه جمعیت هلال احمر استان قم در سه روز نخست دهه کرامت میزبان همایش “دختر آفتاب” است، تصریح کرد: در دهه کرامت و با هدف ارتباط نزدیک در حوزه فرهنگی و آشنایی جوانان جوانان هلال احمر با سیره و زندگی اهل بیت(س) جوانان خواهر استان های خراسان رضوی، فارس و قم ضمن نمایش همدلی فرهنگی این سه استان، به عنوان سه قطب مذهبی کشور؛ از سوم تا ۱۳ مرداد یعنی از میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها تا میلاد امام رضا علیه السلام در برنامه های معنوی، فرهنگی و تفریحی این ایام به صورت ویژه حضور خواهند داشت.

دکتر گلفشان با بیان اینکه به پیشنهاد جمعیت هلال احمر استان قم ۳۰ نفر از سه استان، در این ایام مبارک در قم و مشهد گرد هم می آیند افزود: در این دهه با هدف اجرای برنامه های فرهنگی از جمله خطبه خوانی، آشنایی با حرم و برنامه ویژه حرم گردی و بازدید از مراکز فرهنگی و دینی، همچنین برنامه های شاد و مفرحی در روز دختر در حرم کریمه اهلبیت (س) و با میزبانی آستان مقدس تدارک دیده شده است، برگزار خواهد شد.

از سوی دیگر مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرح “قدمگاه عشق” پنجمین سال تجربه میزبانی عاشقان امام رضا علیه السلام را سپری می کنند، اظهار کرد: این طرح یک حرکت ارزشی و شایسته تقدیر است.

در ادامه این ارتباط دکتر احمدی، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی آمادگی دارد در سه روز پایانی دهه کرامت و همزمان با میلاد امام مهربانی ها در شهر مشهد مقدس، ظرفیت های مکانی و پذیرایی را جهت میزبانی از تعدادی از خواهران از استان‌های قم و فارس فراهم نماید. همچنین در مراسم ویژه میلاد امام رضا علیه السلام علاوه بر پیاده روی در حرم مطهر جوانان هلال احمر با برنامه سیره عملی و امام شناسی آشنا خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی نیز با تقدیر از اجرای این طرح در جهت هم افزایی و همدلی سه استان، ضمن ارائه پیشنهاداتی بیان کرد: می توانیم در این طرح از ظرفیت حوزه علمیه قم جهت معرفت شناسی و اجرای برنامه‌های معنوی ویژه جوانان هلال احمر استفاده کنیم. همچنین حرکت پیاده روی جوانان هلال احمر به سمت حرم ها در شیراز و قم نیز یکی از برنامه های پیشنهادی برای دهه کرامت امسال است.

ارسال پیام تبریک این ایام با امضای سه مدیرعامل استان‌های قم، فارس و خراسان رضوی و برگزاری جشنواره فرهنگی خاطره نویسی همراه با مراسم اختتامیه در استان فارس و پیاده روی از حرم تا حرم به سمت جمکران، همچنین ارتباط بیشتر با سایر سازمانها و دعوت از داوطلبان و امدادگران با توجه به زمان و محدودیت اعتبارات از دیگر طرح های پیشنهادی در جلسه ویدئوکنفرانسی برای دهه کرامت بود.

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : شنبه 24 تير 1396 ساعت: 17:48