طرح غنی‌سازی اوقات فراغت “شوق رویش” در قم با حضور استاندار افتتاح شد/ روحیه جوانان با اخلاق مداری و ایثارگری تقویت شود

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

طرح غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان با حضور استاندار قم در مرکز امور جوانان هلال احمر افتتاح شد و استاندار قم از فعالیت های جوانان در این مرکز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ سید مهدی صادقی روز چهارشنبه در آیین گشایش برنامه های اوقات و فراغت جمعیت هلال احمر قم در مرکز جوانان این جمعیت اظهار داشت: جوانان محور حرکت آینده کشور هستند باید با جدیت بر روحیه این افراد از لحاظ نظم، اخلاق و تعهد در انجام کار برنامه ریزی شود تا به صورت توانمند در جامعه ظاهر شوند.

وی افزود: باید برنامه هایی در جهت یادگیری مهارت ها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای جوانان برگزار شود تا با اخلاقی درست الگویی برای سایر افراد باشند.
وی ادامه داد: در این شهر مقدس افراد برجسته ای در زمینه های مختلف علمی، دینی و اخلاقی ظهور کرده اند که باید به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند تا با موفقیت فعالیت کرد.

استاندارقم با بیان این که جمعیت هلال احمر در توانمندسازی جوانان نقش مهمی دارد گفت: جوانانی که علاقه مند به ایثارگری و تلاش هستند بیشتر جذب این مجموعه می شوند.

وی با ابراز خوشنودی از برنامه های اوقات فراغت هلال احمر گفت: شاهد اجرای برنامه های مختلف و آموزش ها در حوزه های مختلف هستیم که امیدواریم استمرار پیدا کند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم: ۴۴ هزار و ۴۶۰ تن از برنامه های طرح اوقات و فراغت استفاده کردند

محمد گلفشان در آیین گشایش برنامه های اوقات و فراغت هلال احمر قم در مرکز جوانان این جمعیت اظهار داشت: این افراد در برنامه های مختلف از جمله کلاس های آموزشی، فنی و حرفه ای، مهارتی، فرهنگی، هنری، مسابقه، اردو، جشنواره و سایر برنامه ها شرکت کردند و امسال نیز ثبت نام و شرکت در کلاس ها از امروز آغاز شد.

وی افزود: این برنامه ها با هدف غنی سازی اوقات و فراغت و در راستای ارتقای توانمندی، مهارت آموزی جوانان و کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق تدارک دیده شده است ضمن این که در قم هر مکانی که در اختیار این جمعیت قرار دهند آماده برگزاری کلاس های اوقات و فراغت هستیم.

مدیرعامل عامل جمعیت هلال احمر قم با بیان این که جوانان نسبت به آسیب های اجتماعی باید آگاه باشند گفت: کلاس های مختلفی با عنوان تحکیم بنیان های خانواده، نه به اعتیاد، ایدز، کاهش سن ازدواج و کاهش طلاق برگزار می شود تا جوانان با هوشیاری در جامعه حضوری فعالی داشته باشند.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر برای تمامی سن ها کانون های مختلفی از جمله غنچه های هلال، دانشجویی، دانش آموزی، طلاب، روستایی و آزاد برنامه برگزار می کند هر قدر جوانان در هلال احمر قوی باشند توامندی امداد و نجات استان بالا می رود.

وی با اشاره به این که آمار امدادگران سال ۹۵ نسبت به سال ۹۶ افزایش چشمگیری داشته است گفت: اعضا جمعیت هلال احمر در دوره های مختلف آموزش های اولیه تا تخصصی شرکت کرده اند و در حال حاضر در پایگاه های امدادی در سطح شهر و محورهای مواصلاتی حضور دارند که اگر این اقدام توسط دولت انجام می شود هزینه بر بود.

گلفشان خاطرنشان کرد: جوانان داوطلب در مناسبت های مختلف از جمله نیمه شعبان، طرح نوروز، همای رحمت و سایر برنامه های بشردوستانه به صورت داوطلبانه حضور پیدا کرده و خدمات ارائه می کنند.

وی ازتشکیل کارگروه خانواده در جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: در این کارگروه کارکارشناسی خوبی صورت گرفته است که طی یک ماه آینده اطلاعات و پیشنهاداتی در خصوص تحکیم بنیان های خانواده، کاهش سن ازدواج و آمار طلاق را ارائه می کنیم تا دستگاه ها فعال شوند.

وی بیان داشت: یکی از اهداف این جمعیت تسکین آلام بشری است از این رو کار کردن بر موضوع های خانواده، ایدز و نه به اعتیاد باعث آرامش فردی و اجتماعی می شود از این رو با همکاری شورای مبارزه با مواد مخدر توانسته ایم تعداد زیادی از مربیان را آموزش دهیم.

وی اضافه کرد: ۳۱ مردادماه همایش در خصوص اعتیاد توسط این جمعیت برگزار می شود ضمن این که آمادگی اعزام مربی به دستگاه ها و مکان های مربوطه داریم.
به گفته وی، ۱۱ هزار و ۳۶۵ تن عضو جمعیت هلال احمر قم هستند.

وی با اشاره به برگزاری طرح دادرس(دانش آموز آماده در شرایط سخت) در مداس گفت: این طرح با همکاری آموزش و پرورش در ۱۱۰ مدرسه برگزار شد و آموزش های امدادی به دانش آموزان ارائه و در نهایت ۲۳۰ تیم امدادی در مدارس تشکیل شد.

در پایان این جلسه استاندار قم از کلاس های آموزشی طرح اوقات و فراغت جمعیت هلال احمر بازدید کرد و از برترین جوانان در حوزه هلال احمر با اهدای لوح تقدیر کرد.

نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : سه شنبه 20 تير 1396 ساعت: 20:42

فهرست وبلاگ