همدلی اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه قم در اجرای جشن “دست های مهربان”

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه قم، جشن ویژه ای در آستانه ماه مبارک رمضان ویژه کودکان بد سرپرست و ایتام برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی با اشاره به اینکه معضل کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست واقعیت تلخ بسیاری از جوامع یا کشورهاست که ریشه‌های آن به نهاد خانواده و جامعه بازمی‌گردد اظهار کرد: کودکان بی‌سرپرست یا بد سرپرست به کودکانی گفته می‌شود که والدین خود را بر اثر حوادثی همچون تصادفات رانندگی یا مرگ از دست داده‌اند یا دارای والدینی هستند که رفتار مناسبی با فرزندان خود ندارند.

وی افزود: کودکانی که از فقدان خانواده یا خانواده‌های نامناسب و بد رنج می‌برند در آینده ممکن است در دوران تحصیل و مراحل زندگی خود باز بمانند و دچار بحران شخصیت و عدم توانایی برقراری ارتباط با اطرافیان خود ‌شوند. از ایاوطلبانه  این رو با تلاش انساندوستانه اعضای کانون های دانشجویی در قم برنامه هایی در جهت حمایت از این کودک به صورت داوطلبانه اجرا می شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: با توجه به ارائه طرح بشردوستانه پیشنهادی اعضای فعال کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه قم به نام (دست های مهربان) جشنی  به همین مناسبت و در آستانه ماه مبارک رمضان برای کودکان بدسرپرست و ایتام برگزار شد.

مصباحی بیان کرد: در این مراسم که طبق آئین بشردوستی جمعیت هلال احمر و ابراز همدلی و همیاری در خصوص کودکان بد سرپرست و ایتام انجام شد با برنامه ریزی منظم و همکاری اعضا کانون و خیرین مبالغی در قالب طرح گلریزان تامین و برای کودکان در راستای برپایی این جشن هزینه شد.

وی اضافه کرد: در یان مراسم شاد، اعضا با سفارش کیک های جشن و تهیه کاغذ رنگی مناسب کودکان و ساخت فرفره های کاغذی  و تهیه هدیه برای کودکان به تعداد مناسب در خصوص هرچه بهتر برگزار شدن مراسم و شادی کودکان در این امر خداپسندانه مشارکت کردند.

گفتنی است؛ در این برنامه شاد و چند بخشی، مراسم مولودی خوانی  اجرا شد و پس از پذیرایی توسط اعضا، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز به کودکان از بخش های شاد و تاثیرگذار این برنامه بود. همچنین این مراسم با شعرخوانی کودکان و ابراز همدلی و تسکین آلام بشری اعضای کانون دانشجویی هلال احمر با کودکان و خانواده های آنها به پایان رسید.

نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 3 خرداد 1396 ساعت: 4:09

فهرست وبلاگ